Nan optipro 3: mieszanka po 12. miesiącu życia

Nan Optipro 3 to mleko znanego na całym świecie producenta Nestle. Przeznaczone od 12. miesiąca życia może być wykorzystane jako główny produkt żywnościowy w diecie malucha, ale też alternatywnie jako suplementacja. Dowiedz się ile kosztuje, z czego się składa oraz jak je podawać. 

Mleko Nan Optipro 3 pełne składników odżywczych

Formuła mleka Nan Optipro 3 ma na celu dostarczenie składników odżyczwych, które nie tylko zaspokoją głód, ale też wspomogą młody organizm w rozwoju. Kupując to mleko dbamy o to, aby organizm dziecka miał zapewnione najważniejsze składniki, takie jak:

Błonnik GOS/FOS – błonnik pochodzenia roślinnego, w którego skład wchodzą bakterie prebiotyczne oraz frakcje celulozy, ligniny, hemicelulozy.

Bakterie B. Lactis – bakterie zdolne do produkcji kwasu mlekowego – działają przeciwbiegunkowo i regenerująco na błonę śluzową.

Komplet witamin i minerałów – wspomaga rozwój mózgu, pozwala przyspieszyć rozwój funkcji poznawczych oraz zapewnić prawidłowy przebieg różnych procesów w organizmie dziecka.

Jak prawidłowo korzystać z mleka Nan Optipro 3?

Dla młodych rodziców najważniejszym aspektem codzienności powinno być bezpieczeństwo własnej pociechy. W dużym stopniu zdrowie dziecka jest zależne od tego jak sami postępujemy. Nan Optipro 3 należy przygotowywać posługując się ściśle określonymi zasadami higieny przez producenta. Jak wygląda przepis na pomyślne przygotowanie mleka?

Najpierw należy zagotowć wodę, następnie wyparzyć butelkę, smoczek, a następnie ustawić je na stole.

Drugim krokiem jest wsypanie odpowiedniej liczby miarek do butelki – należy do tego wykorzystać plastikową miarkę dołączoną z zestawu.

Następnie zalewamy mleko gorącą (nie wrzącą) wodą, zakręcamy i mieszamy do momentu rozpuszczenia się grudek – najlepiej czynność powtórzyć kilka razy w ciągu kilku minut.

Czekamy aż temperatura mleka ostygnie do około 37 stopni. Możemy sprawdzić to pry użyciu termometru do żywności bądź lejąc mleko na zewnętrzną część dłoni.

Gdzie kupić mleko nan optipro 3? W jakiej cenie?

Mleko Nan Optipro 3 możemy zakupić prawie w każdym sklepie, gdzie dostępny jest dział z produktami dziecięcymi. Przez internet możemy zamówić je na portalach aukcyjnych, w aptekach, a także sklepać zajmujących się dystrybucją zdrowej żywności – w tym dla niemowląt.

Robiąc zakupy warto zajrzeć do cenowarek, w których możemy porównać cenę mleka Nan Optipro 3. Dobrze jest też śledzić promocje na popularnych portalach. Pozwoli to na zakup większej liczby produktów po obniżonej cenie. Dobrym pomysłem jest rozważenie kompletów mlek – w zestawie zapłacimy mniej za pojedynczą sztukę – nawet o 10 zł.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com